Jak leczyć nadpotliwość stóp?

Jak leczyć nadpotliwość stóp?

Pocenie się jest niezbędnym mechanizmem, dzięki któremu system termoregulacji organizmu może działać prawidłowo. Często jednak zdarza się, że proces ten ulega pewnym zaburzeniom. W takiej sytuacji najczęściej dochodzi do nadpotliwości. Szczególnie nielubianą odmianą tej przypadłości jest nadpotliwość stóp.

Przyczyny nadpotliwości stóp
Nadpotliwość stóp jest dość powszechnym problemem. Podeszwy stóp są same w sobie podatne na wydzielanie potu, ponieważ znajduje się na nich bardzo duża liczba gruczołów potowych. Wydzielanie potu może jednak zaburzyć wiele czynników. Najczęściej są to niestety skłonności dziedziczne. W wielu przypadkach jednak mechanizm ten można kontrolować. Należy przede wszystkim unikać chodzenia w obuwiu z syntetycznych tworzyw. Ta sama zasada dotyczy również skarpet. Powinny być one wykonane z przewiewnej bawełny, dzięki temu skóra będzie mogła oddychać. Bardzo ważnym czynnikiem, który często prowadzi do wzmożonej produkcji potu jest zła dieta. Spożywanie dużej ilości alkoholu, kawy oraz pikantnych potraw może prowadzić do tego, że będziemy wydalać większą ilość potu. Do tego nieodłącznym czynnikiem, który współwystępuje z nadpotliwością jest stres.

Dlaczego należy leczyć nadpotliwość stóp?
Problem nadpotliwości stóp często wydaje się błahy, jednak jeśli go zaniedbamy, mogą pojawić się o wiele poważniejsze dolegliwości i schorzenia. Ze względu na dużą utratę płynu, organizm uruchamia procesy obronne pobudzając wzrost warstwy rogowej. W efekcie skóra na podeszwach stóp staje się gruba i przybiera żółtą barwę. Wilgotne stopy są doskonałym siedliskiem dla bakterii, dlatego u wielu osób, które cierpią na nadpotliwość, pojawia się problem związany z nieprzyjemnym zapachem obuwia. Nie tylko bakterie lubią takie środowisko. Przy zaniedbaniu właściwego poziomu higieny możemy szybko nabawić się także grzybicy.

Nowoczesne zabiegi na nadpotliwość
Z problemem nadmiernego pocenia się stóp można walczyć przy pomocy domowych metod lub aptecznych antyperspirantów. To jednak doraźne sposoby, które nie każdemu będą w stanie pomóc. U wielu osób świetne efekty przynosi za to leczenie nadpotliwości stóp botoksem. Zabieg może wyeliminować problem nawet do 12 miesięcy. Dzięki zastosowaniu środków znieczulających jest niemal bezbolesny, a przy tym bardzo bezpieczny.

Opinie (2)

~Laura

2020-12-18 11:21:26

Adres IP:

*.*.*.4

dla mnie niezastąpiony jest tylko electro antiperspirant, a te drogeryjne kosmetyki to ani nie maskuja pocenia ani nie redukuja cos próbują pomagac ale sa nieskuteczne, na silny pot te urzadzenie jest idealne, łatwe w użyciu, mnóstwo zalet.
Agnieszka

2019-07-21 19:44:01

Adres IP:

*.*.*.73

Zmagałam się z tym przykrym problemem i szukając kolejnych rozwiązań, trafiłam do kliniki dr Pardy na zabieg w którym właśnie za pomocą botoksu leczy się nadpotliwość. U mnie problem dotyczył stóp i udało się ów całkowicie wyeliminować.

Zobacz firmy

HASBORG producent maszyn cukierniczych

Rakszawa 508
37-111 Rakszawa

Średnia Ocena

5/5
Serwis elektronarzędzi MIKRON

Wierzbna 257A
37-500 Jarosław

Średnia Ocena

5/5
Salon mody ślubnej IMPRESJA

Jana III Sobieskiego 10
35-002 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły

Maszyny cukiernicze HASBORG

Maszyny cukiernicze HASBORG

Odszkodowania powypadkowe dla Polaków zatrudnionych w UK

Odszkodowania powypadkowe dla Polaków zatrudnionych w UK

Listwy przyblatowe w sklepie online

Listwy przyblatowe w sklepie online