Jak wygląda zabieg wolumetrii twarzy?

Jak wygląda zabieg wolumetrii twarzy?

W dobie coraz większej dbałości o wygląd, popularność szybko zyskują zabiegi mające na celu jego szybką oraz skuteczną poprawę. Jednym ze sposobów na osiągnięcie tego typu rezultatów jest zabieg wolumetrii twarzy, którego celem jest korekta kształtu twarzy oraz nadanie jej młodszego, a zarazem bardziej witalnego wyglądu. Na czym jednak polega ta metoda odmładzania skóry i jak dokładnie wygląda zabieg wolumetrii? 

Wolumetria jest nieinwazyjnym zabiegiem estetycznym, który często nazywany jest również liftingiem wolumetrycznym. Polega na modelowaniu oraz poprawie kształtu twarzy i pozwala przywrócić jej dawny kształt oraz zredukować widoczne oznaki starzenia się skóry. Zabieg wolumetrii twrazy odbywa się poprzez wprowadzenie pod skórę wypełniacza, którego bazę stanowi najczęściej kwas hialuronowy. Lekarz wstrzykuje substancję za pomocą strzykawki lub kaniuli głęboko pod skórę, dzięki czemu ma ona szansę odpowiednio na nią zadziałać. W związku z często odczuwanym w czasie zabiegu dyskomfortem, można zastosować znieczulenie miejscowe, które pozwoli na jego uniknięcie. Po wprowadzeniu preparatu pod skórę, lekarz wykonuje delikatny masaż, którego celem jest dokładne rozprowadzenie substancji. Dzięki temu jej rozmieszczenie będzie równomierne, a działanie skuteczne. Wypełniacz trafia do zapadniętej części twarzy, aby skutecznie ją uwydatnić, a także skorygować owal twarzy. Zabieg skutkuje wyrównanym konturem twarzy, który sprawia, że wygląd na nowo odzyskuje harmonię oraz witalność. Po wykonaniu zabiegu należy przez kilka godzin unikać dotykania leczonych miejsc, a przez parę kolejnych dnia warto zrezygnować z przebywania w mocno nasłonecznionych oraz ciepłych miejscach. Tuż po zabiegu może pojawić się delikatne zaczerwienienie, obrzęk oraz lekki ból, jednak objawy te ustępują w ciągu kilku dni. Efekty zabiegu widoczne są natychmiast po jego przeprowadzeniu i utrzymują się od roku do 18 miesięcy. 

Zabieg wolumetrii twarzy można wykonać w Klinice medycyny estetycznej Warszawa Dr Parda i jest to zdecydowanie dobre rozwiązanie dla osób, którym zależy na zauważalnych efektach oraz braku konieczności długotrwałej rekonwalescencji. Jest na tyle nieinwazyjny, że tuż po jego wykonaniu można powrócić do swoich codziennych obowiązków oraz aktywności. Nadaje się dla osób w dowolnym wieku i rzadko wywołuje skutki uboczne, dzięki czemu jest bezpieczny nawet dla osób wyjątkowo wrażliwych oraz alergików.

Opinie (2)

~ania

2019-05-21 14:44:26

Adres IP:

*.*.*.111

Zabieg wolumetrii twarzy wykonałam w Klinice medycyny estetycznej w Warszawie Dr Parda. Naprawdę widze rezultaty, rewelacyjny efekt, serdecznie polecam.
~ania

2019-05-21 14:42:41

Adres IP:

*.*.*.111

w koncu mam ladny owal twarzy - polecam wolumetrie twarzy efekty zabiegu byly widoczne odrazu :)

Zobacz firmy

Italia Style - Sofy i kanapy

Wrocławska 42
57-200 Ząbkowice Śląskie

Średnia Ocena

5/5
IMESO - Urządzenia do dermatologii

Al. Jerozolimskie 96
00-807 Warszawa

Średnia Ocena

5/5
LINEA Profesjonalne szorowarki

Pogwizdów Nowy 662 k.Rzeszowa
36-062 Zaczernie

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły

Ceramiczny Ink-Jet

Ceramiczny Ink-Jet

Rankingi fotelików samochodowych - praktyczna pomoc przy wyborze akcesoriów dla dzieci

Rankingi fotelików samochodowych - praktyczna pomoc przy wyborze akcesoriów dla dzieci

Solidne okna w mieszkaniu

Solidne okna w mieszkaniu