Marketing szeptany - jakich błędów unikać?

Marketing szeptany - jakich błędów unikać?

Marketing szeptany, znany również pod nazwą buzz marketing, może być jednym z najskuteczniejszych działań marketingowych dla marki. Odpowiednio poprowadzony pomaga zbudować jej pozytywny wizerunek, a także wesprzeć pozycjonowanie. Niestety to narzędzie niekiedy budzi negatywne skojarzenia z uwagi na nieetyczne działania i błędy jakie można łatwo popełnić w ramach marketingu szeptanego. Tylko jego umiejętne wykorzystanie jest w stanie przynieść korzyści.

Na co zwracać uwagę w marketingu szeptanym?
Marketing szeptany to rodzaj działań, które wymagają dużej umiejętności w tym zakresie. Przede wszystkim na początku należy opracować strategię działania. Buzz marketing tylko dla postronnych powinien przybierać formę spontanicznych komunikatów. Tak naprawdę musi za nim stać wiele godzin, a czasem nawet dni lub tygodni planowania i organizowania pola do działania. Najlepsze agencje marketingowe nie rejestrują z dnia na dzień na forach nowych kont użytkowników, z których będą dodawane komentarze. Takie profile są budowane przez długi czas i każdy z nich posiada własną historię, aby moderatorzy nie nałożyli blokady na konto. Marketing szeptany nie polega również na sztucznym zachwalaniu produktów. Nikt nie uwierzy, że twoje życie odmieniło się po zakupie stołu za kilkaset złotych. Dyskusje i komentarze powinny mieć pozytywny, ale neutralny charakter. Dzięki odpowiedniemu zaplanowaniu działań, w połączeniu z umiejętnościami, uda się przeprowadzić marketing w sposób naturalny i skuteczny.

Jakie błędy można popełnić w marketingu szeptanym?
Najczęściej popełniane błędy w marketingu szeptanym to powielanie treści. Wklejanie tych samych postów w kilku miejscach to prosta droga do nałożenia filtra od Google. Należy z uwagą podchodzić do tego działania dbając, aby każdy komentarz był unikalny. Należy również pamiętać o odbiorcach, którzy w bardzo prosty sposób mogą rozpoznać reklamę i zniechęcić się do marki. Posty i komentarze musza być dopasowane do kontekstu, a także do odbiorców.
Bardzo częstym błędem jest również pisanie w miejscach, które nie są związane z tematyką, którą chcemy przedstawić. Niedoświadczonym marketerom często zdarza się szukać sposobów na pozyskanie linków gdzie tylko się da. Takie działania nigdy nie są skuteczne w długim zakresie czasowym i mogą łatwo zostać wykryte przez roboty Google.
Należy uważać również na jakość stron i serwisów z których pozyskiwane są linki. Korzystając z niezaufanych witryn o niskiej reputacji, możemy bardzo zaszkodzić pozycji strony. Marketing szeptany wymaga również kreatywności. Zaczynanie dyskusji od zdania " Słyszeliście o tym rewelacyjnym produkcie?" nie przekona użytkowników. Trzeba wykazać się dużymi umiejętnościami prowadzenia dyskusji, aby inni użytkownicy chętnie wzięli w niej udział.Najlepszym rozwiązaniem na uniknięcie tych błędów w marketingu szeptanym jest skorzystanie z usług profesjonalnej agencji, która ma w tym doświadczenie. Sprawdź koniecznie: http://www.argonium.pl/case_study/content-marketing/jak-nie-prowadzi-marketingu-szeptanego.html

Opinie (0)

Zobacz firmy

HASBORG producent maszyn do branży cukierniczej

Rakszawa 508
37-111 Rakszawa

Średnia Ocena

5/5
Richd. Anders Polska

Kolejowa 13
37-220 Kańczuga

Średnia Ocena

5/5
Salon mody ślubnej IMPRESJA

Sobieskiego 10
35-001 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły

Na czym polega controlling?

Na czym polega controlling?

Rankingi fotelików samochodowych - praktyczna pomoc przy wyborze akcesoriów dla dzieci

Rankingi fotelików samochodowych - praktyczna pomoc przy wyborze akcesoriów dla dzieci

Indie kraj orientalny

Indie kraj orientalny