Superowoce, czy znajdziemy je w Polsce?

Superowoce, czy znajdziemy je w Polsce?

Superowoce — już sama nazwa nam sugeruje, że są to owoce o wyjątkowych właściwościach, które powinniśmy wprowadzić do naszej codziennej diety. Superowocami możemy nazywać tylko i wyłącznie owoce, które posiadają unikalne, a przede wszystkim udowodnione właściwości zdrowotne. Wprowadzenie superowoców do swojego codziennego życia pozwoli nam nie tylko zwiększyć ogólną odporność organizmu, ale również dostarczyć mu odpowiednich minerałów i witamin, które są potrzebne do naszego prawidłowego funkcjonowania. Dlaczego superowoce są super?

Jak działają superowoce?
Superowoce mają znacznie większą ilość składników odżywczych od "zwykłych" owoców, a więc znajdują się w nich większe pokłady minerałów, witamin, przeciwutleniaczy, a także witamin. Zazwyczaj superowocami nazywamy owoce egzotyczne o interesującym smaku oraz nietypowym wyglądzie. Jednakże superowoce znajdziemy również w Polsce! Wśród polskich superowoców zdecydowanie można wymienić czarną porzeczkę, aronię czy borówkę, które chętnie są wykorzystywane do tworzenia suplementów diety oraz przekąski liofilizowane, dzięki czemu prościej jest je wprowadzić do codziennej diety. Do grupy superowoców zalicza się m.in. jagody acai oraz goji, acerolę, noni, guaranę, mango, ciemnie winogrona, żurawinę czy rokitnika oraz wiele innych owoców, ponieważ lista "superowoców" nie jest zamknięta, lecz ciągle dołączane są do niej nowe gatunki.

Co znajduje się w superowocach?
Aby owoc zyskał miano superowoca musi spełniać kilka warunków. O co dokładnie chodzi? Przede wszystkim superowoc powinien zawierać ogromne ilości związków aktywnych, a więc wspomnianych wcześniej witamin, minerałów, błonników i przeciwutleniaczy, których właściwości prozdrowotne powinny być potwierdzone szczegółowymi badaniami naukowymi. Superowoce w dawnych czasach chętnie były wykorzystywane w medycynie ludowej, ponieważ pozytywnie wpływają na pracę układu immunologicznego, a także spowalniają procesy starzenia się organizmu, a nawet zmniejszają ryzyko występowania chorób układu krwionośnego. Wykazano również, że superowoce poprawiają zdolność widzenia i są odpowiedzialne za młody wygląd skóry, a także elastyczność włosów.

Opinie (1)

Anulka

2021-12-09 07:32:02

Adres IP:

*.*.*.33

Mamy sporo superowoców w naszym pięknym kraju.

Zobacz firmy

HASBORG producent maszyn cukierniczych

Rakszawa 508
37-111 Rakszawa

Średnia Ocena

5/5
Paulina Siastała Klinika Belvedere

al. Jana Pawła II 11
27-400 Ostrowiec Świętokrzyski

Średnia Ocena

5/5
Comfortbe-Softbe

Ostrzycka 2/4
04-035 Warszawa

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły

Rekompensaty za niewłaściwie wykonany zabieg medyczny

Rekompensaty za niewłaściwie wykonany zabieg medyczny

Czy warto otworzyć sklep internetowy?

Czy warto otworzyć sklep internetowy?

O czym warto wiedzieć przed zakupem maszyn do wyrobów czekoladowych?

O czym warto wiedzieć przed zakupem maszyn do wyrobów czekoladowych?