Wyposażamy cukiernie w linie do produkcji pierników

Wyposażamy cukiernie w linie do produkcji pierników

Właściciele cukierni o charakterze przemysłowym korzystają z zalet linii do produkcji ciastek, co umożliwia szybkie wykonanie dużej ilości interesujących nas wyrobów cukierniczych. Każdy ich rodzaj, a niekiedy i konkretny przepis, wymaga zadedykowanej jemu specjalnie linii przemysłowej. Oczywiście trzymając się ściśle produkcji określonego typu wyrobów cukierniczych, śmiało można wykonywać różne ciastka przy użyciu tych samych maszyn. Istotne są tutaj ich konkretne możliwości oraz sposób działania. Linie do produkcji pierników również wyposażone są w nowoczesne i specjalistyczne maszyny. Na co należy zwrócić uwagę podczas ich wyboru i jak wyposażyć linię do pierników? W niniejszym artykule udzielamy kilku porad.

Podstawowa maszyna do produkcji pierników

W asortymencie polskiej marki Hasborg można znaleźć przemysłową maszynę wałkową Royal Rols, która służy do tworzenia ciastek lub pierników. Poszczególne kształty są wyciskane z walca formującego. Dużą zaletą tej maszyny do produkcji pierników jest fakt, że to jej właściciel decyduje o wyglądzie wyrobów cukierniczych. Przy jej pomocy można więc tworzyć pierniki w dowolnych formach, co zadowoli nawet najbardziej wymagających cukierników. Maszyna do formowania ciastek Royal Rols jest doceniana ze względu na solidność wykonania oraz wytrzymałość konstrukcji, a regulowane samodzielnie elementy odpowiadają właśnie za kształt produkowanych pierników.

Jak wyprodukować pierniki oblane czekoladą?

Z racji że częstym wyborem jest produkcja pierników oblanych czekoladą postanowiliśmy poświęcić kilka słów oblewarkom do czekolady. Marka Hasborg proponuje wysokiej jakości oblewarkę do czekolady HCM, która umożliwia oblanie polewą olbrzymią ilość ciastek oraz pierników. Czekolada rozprowadzana przy pomocy tego urządzenia zachowuje estetyczny oraz równomierny wygląd. Jeśli decydujecie się właśnie na wykonywanie tego rodzaju pierników, powinniście także wyposażyć daną linię do produkcji pierników w tunel chłodniczy. Rozprowadzona czekolada wymaga bowiem schłodzenia, aby podane wyroby cukiernicze można było uznać za gotowe.

Pozostałe maszyny do produkcji pierników

Każda linia do produkcji ciastek lub pierników potrzebuje pieca tunelowego, z racji że podstawą wyrobów cukierniczych jest ich upieczenie, aby nadawały się do spożycia. Natomiast wybór pozostałych maszyn do produkcji pierników podyktowany jest indywidualnymi potrzebami bądź preferencjami. Konkretne urządzenia odpowiedzialne są za wykonanie poszczególnych czynności, więc to od zapotrzebowania na nie zależny jest układ danej linii do pierników. Można wyposażyć ją choćby w zraszacz (dekoruje pierniki poprzez rozpylenie na ich powierzchni czekolady) lub posypywacz zintegrowany (pokrywa produkt cukierniczy posypką).

Opinie (0)

Zobacz firmy

HASBORG producent maszyn cukierniczych

Rakszawa 508
37-111 Rakszawa

Średnia Ocena

5/5
Serwis elektronarzędzi MIKRON

Wierzbna 257A
37-500 Jarosław

Średnia Ocena

5/5
Salon mody ślubnej IMPRESJA

Jana III Sobieskiego 10
35-002 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły

Ekologia a włoskie meble luksusowe

Ekologia a włoskie meble luksusowe

Czy opłaca się oszczędzać na koncie osobistym?

Czy opłaca się oszczędzać na koncie osobistym?

Ceramiczny Ink-Jet

Ceramiczny Ink-Jet