Zalety zakupu nieruchomości przez firmę

Zalety zakupu nieruchomości przez firmę

Zakup nieruchomości przez firmę to bardzo dobra inwestycja, która stanowi korzystną formę ulokowania posiadanego przez przedsiębiorstwo kapitału. Jako że żyjemy w czasach, w których nieustannie spada wartość pieniądza, jest to dobra opcja dla firm posiadających zgromadzone niemałe nakłady finansowe. Posiadanie nieruchomości przez firmę łączy się również z innymi zaletami, które mają wpływ na częste korzystanie z pożyczek na zakup nieruchomości dla firm. Jakie atuty więc wiążą się z posiadaniem nieruchomości komercyjnych? Jeśli chcecie uzyskać odpowiedź na to pytanie, zapraszamy do lektury niniejszego artykułu.

Jakie możliwości dają własne nieruchomości komercyjne?

Jedną z najważniejszych zalet posiadania własnych nieruchomości komercyjnych jest fakt, że w dalszej perspektywie jest bardziej opłacalną opcją niż comiesięczne pokrywanie czynszu. Zakup nieruchomości komercyjnej jest o wiele korzystniejszy od wynajmowania budynku lub lokalu nawet w sytuacji, kiedy w tym celu została wzięta pożyczka na zakup nieruchomości dla firm. Jeśli przedsiębiorstwo skorzystało z usług Podkarpackiego Funduszu Rozwoju, może spodziewać się niższych rat kredytu od kwoty czynszu (warunkiem jest posiadanie wkładu własnego wynoszącego 10%). Ponadto mając własną nieruchomość komercyjną, można ją sprzedać, kiedy przestanie nam już być potrzebna i oczywiście na tym zarobić.

Własny budynek lub lokal komercyjny dają szerokie możliwości z zakresu wprowadzania w nich zmian, co jest z reguły wykluczone w przypadku wynajmowanej powierzchni. Dodatkowo zakup nieruchomości przez firmę umożliwia czerpanie zysków z tego powodu poprzez podnajem niepotrzebnej nam części budynku. Nie ulega wątpliwości, że posiadanie własnej nieruchomości komercyjnej to więcej możliwości oraz inwestycja w przyszłość firmy.

Środki finansowe na zakup nieruchomości przez firmę

W najlepszej sytuacji są firmy dysponujące tak dużym kapitałem, który pozwala na zakup nieruchomości przez firmę. Jednak przedsiębiorstwa posiadające jedynie jego część również mogą się zdecydować na kupno nieruchomości komercyjnej, które będzie możliwe do zrealizowania dzięki wzięcia pożyczki na zakup nieruchomości dla firm. Przedsiębiorstwa prowadzące swoją działalność na Podkarpaciu (siedziba lub oddział firmy muszą być oczywiście zarejestrowane na terenie województwa podkarpackiego) mogą rozważyć wzięcie pożyczki hipotecznej, których udzielaniem zajmuje się Podkarpacki Fundusz Rozwoju. Szczegóły na ten temat znajdują się na stronie internetowej firmy.

Opinie (0)

Zobacz firmy

HASBORG producent maszyn cukierniczych

Rakszawa 508
37-111 Rakszawa

Średnia Ocena

5/5
Serwis elektronarzędzi MIKRON

Wierzbna 257A
37-500 Jarosław

Średnia Ocena

5/5
Salon mody ślubnej IMPRESJA

Jana III Sobieskiego 10
35-002 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły

Tradycje pielęgnacji grobów w różnych kulturach

Tradycje pielęgnacji grobów w różnych kulturach

Jakie są najważniejsze obowiązki podatkowe dla firm w Rzeszowie?

Jakie są najważniejsze obowiązki podatkowe dla firm w Rzeszowie?

Efektywna promocja konferencji: Strategie online i marketingowe triki

Efektywna promocja konferencji: Strategie online i marketingowe triki