Lobby hotelowe, co to jest?

Lobby hotelowe, co to jest?

Lobby hotelowe uważane jest za jedną z najważniejszych przestrzeni hotelu, ponieważ to właśnie tutaj goście kreują swoje pierwsze odczucia związane z tym miejscem. Goście wchodzący do lobby hotelowego zwracają uwagę na wystrój wnętrza, jego wyposażenie, a także na detale i dostępność atrakcji, dzięki którym pobytu w hotelu będzie znacznie bardziej komfortowy. Można powiedzieć, że tak jak przedpokój jest wizytówką domu, tak lobby jest wizytówką hotelu, dlatego podczas aranżacji wspomnianej przestrzeni warto poświęcić jej trochę więcej uwagi, niż początkowo zamierzaliśmy.

Lobby hotelowe, czyli wizytówka hotelu

W prawie każdym mieście dostępne są dla gości hotele — jedne cieszą się mniejszą, a inne większą popularnością. Od czego to zależy? Przede wszystkim od standardu oferowanych usług oraz lokalizacji, jak również od pierwszego wrażenia i poleceń klientów. Goście niezwykle szybko potrafią sobie wyrobić opinię na temat hotelu — najczęściej jej podstawa jest zależna od wyglądu lobby, ponieważ tylko w tej przestrzeni możliwe jest wyrobienie sobie pozytywnego wrażenia na temat hotel Jarosław. Lobby hotelowe powinno być odpowiednio zaaranżowane, aby jednocześnie być przestrzenią funkcjonalną i atrakcyjną. Wbrew pozorom nie jest to wyłącznie korytarz z recepcją salonu i wcale nie służy wyłącznie do przemieszczania się gości i dopełniania wszelkich formalności związanych z pobytem. Czym jeszcze może być lobby hotelowe?

Przestrzeń wielofunkcyjna

Lobby hotelowe to przede wszystkim przestrzeń przeznaczona do dziennego wypoczynku, a więc można w niej zjeść posiłek, jak również wypić drinka, czy delektować się aromatyczną kawą jednocześnie czytając prasę. Często lobby hotelowe jest przestrzenią, w której spotykamy się z bliskimi, towarzyszami podróży, jak również towarzystwem biznesowym. Jeżeli w pokojach nie ma dostępu do Internetu, zazwyczaj możemy skorzystać z darmowego Internetu właśnie w lobby hotelowym. Co więcej, hotelowe lobby jest punktem informacyjnym dla gościa hotelowego, który umożliwia kompleksowe załatwienie spraw z recepcją hotelu.

Opinie (0)

Zobacz firmy

HASBORG producent maszyn cukierniczych

Rakszawa 508
37-111 Rakszawa

Średnia Ocena

5/5
Serwis elektronarzędzi MIKRON

Wierzbna 257A
37-500 Jarosław

Średnia Ocena

5/5
Salon mody ślubnej IMPRESJA

Jana III Sobieskiego 10
35-002 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły

Jak wybrać idealną ofertę dla szkół?

Jak wybrać idealną ofertę dla szkół?

Włoski design a międzynarodowe trendy w dekoracji wnętrz

Włoski design a międzynarodowe trendy w dekoracji wnętrz

Rozwój hoteli na terenach wiejskich: Czy wiejski urok może przyciągnąć turystów?

Rozwój hoteli na terenach wiejskich: Czy wiejski urok może przyciągnąć turystów?