O czym warto wiedzieć przed zakupem maszyn do wyrobów czekoladowych?

O czym warto wiedzieć przed zakupem maszyn do wyrobów czekoladowych?

Jeżeli w swojej cukierni planujesz stworzenie zautomatyzowanej linii produkcji ciastek nadziewanych, jak również czekolad czy deserów oblanych czekoladą, koniecznie powinieneś zainwestować w maszyny do wyrobów czekoladowych, które dostępne są w bogatym asortymencie firmy Hasborg. Producent maszyn cukierniczych w ofercie posiada różnorodne urządzenia do pracy z czekoladą, m.in. oblewarki do czekolady, tunele chłodnicze, kociołki do roztapiania czekolady, jak i temperówki. Jak działają poszczególne maszyny i dlaczego warto je kupić do swojej cukierni?

Oblewarki i temperówki, jak to działa?
Oblewarka do czekolady pozwoli na polewanie ciasteczek przygotowaną polewą na różne sposoby, np. całościowo czy od góry, a może od dołu - oczywiście do oblewania nie tylko można wykorzystywać czekoladę, ale również inne polewy czekoladowe. Oblewarka jest dodatkowo wyposażona w moduł, dzięki któremu szybko i sprawnie pozbędzie się nadmiaru plewy z ciasteczka. Oblewarkę można również wyposażyć w moduł dekoratorki ZIG ZAG, dzięki któremu można tworzyć na ciastkach niepowtarzalne wzory. A czym jest temperówka? Temperówka jest urządzeniem od Hasborg, dzięki któremu można w kontrolowany sposób chłodzić, a zarazem ogrzewać czekoladę. Urządzenie, jakim jest temperówka, idealnie nadaje się do wypełniania gotowych form, jak również oblewania ciast i ciasteczek.

Jak odbywa się roztapianie czekolady?
Oblewanie ciastek jest łatwe dzięki odpowiedniemu zautomatyzowaniu linii w cukierni. Żeby rozpoczął się proces dekorowania ciastek, konieczne jest najpierw rozpuszczenie czekolady w specjalnym kociołku do roztapiania czekolady, które jednocześnie umożliwia podtrzymywanie wybranej temperatury czekolady, jak również mas czekoladopodobnych. Jak wygląda praca maszyny? Zbiornik kociołka do roztapiania czekolady jest otoczony płaszczem wody, dzięki czemu roztapianie czekolady jest procesem łatwym i bezproblemowym. Urządzenie do roztapiania czekolady jest kompatybilne z innymi urządzeniami od producenta Hasborg.

Opinie (0)

Zobacz firmy

HASBORG producent maszyn cukierniczych

Rakszawa 508
37-111 Rakszawa

Średnia Ocena

5/5
Serwis elektronarzędzi MIKRON

Wierzbna 257A
37-500 Jarosław

Średnia Ocena

5/5
Paulina Siastała Klinika Belvedere

al. Jana Pawła II 11
27-400 Ostrowiec Świętokrzyski

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły

Trwałe i ekonomiczne opakowania wysyłkowe

Trwałe i ekonomiczne opakowania wysyłkowe

Wyposażamy cukiernie w linie do produkcji pierników

Wyposażamy cukiernie w linie do produkcji pierników

Czy opłaca się oszczędzać na koncie osobistym?

Czy opłaca się oszczędzać na koncie osobistym?