Pierwszy fotelik - o czym należy pamiętać?

Pierwszy fotelik - o czym należy pamiętać?

Początki rodzicielstwa to piękny okres, ale również pełen obaw i dylematów. Dla zmotoryzowanych rodziców dużym problemem jest wybór odpowiedniego fotelika, który zapewni dziecku bezpieczeństwo. Nie jest to jednak tak trudne zadanie jak mogłoby się wydawać, wystarczy przestrzegać kilku zasad. O czym należy pamiętać aby wybrać dobry fotelik, który ochroni dziecko w trakcie podróży?

Przede wszystkim o tym, aby poszukiwania odpowiedniego fotelika rozpocząć w odpowiednim punkcie sprzedaży fotelików. Internet jest dobrym miejscem, aby pozyskać wiedzę na ten temat, jednak szybko dowiesz się, że zamawianie z sieci fotelika to nienajlepszy pomysł. Tak jak zakupy online są bardzo wygodne i możemy zamówić z Internetu niemal wszystko, od żywności po elektronikę, tak przy wyborze fotelika trzeba pofatygować się osobiście do sprawdzonego sklepu zabierając ze sobą samochód i przy okazji dziecko. Pozwoli to upewnić się, że wybrany fotelik będzie pasował zarówno do pojazdu, jak też do malucha. W takim miejscu sprzedawca pomoże Ci również w wyborze, zaprezentuje jak poprawnie zamontować fotelik podpowiadając na co zwrócić uwagę. Sklepów o których mowa nie należy jednak mylić z supermarketami, w których często można spotkać foteliki. Są to jednak modele nieprzetestowane pod względem bezpieczeństwa, a jakość ich wykonania także odbiega od standardów produkcji fotelików renomowanych marek. W takich miejscach nikt również nie wytłumaczy Ci zasad montażu i nie udzieli pomocnych wskazówek. 

Na aukcjach internetowych oraz w komisach często można napotkać również foteliki używane pozornie w idealnym stanie. Zakup takiego modelu również nie jest dobrym pomysłem. Przede wszystkim nie można mieć pewności czy dany fotelik nie brał udziału w wypadku samochodowym, ponieważ sprzedawca może zataić ten fakt. Foteliki powypadkowe w żadnym razie nie powinny być dłużej stosowane i należy je bezwzględnie wymienić po kolizji, nawet jeśli gołym okiem nie widać żadnych uszkodzeń. Innym powodem przemawiającym na niekorzyść używanych fotelików jest ich data ważności. Niewielu rodziców wie, że foteliki posiadają coś takiego jak termin, po którego upływie powinno się zaprzestać stosowania fotelika. Jest on różny w zależności od rodzaju fotelika i wynika z tego, że po pewnym czasie tworzywo oraz styropian ulegają osłabieniu i zużyciu, przez fotelik nie jest już tak bezpieczny jak na początku. 

Cena fotelika nie jest wyznacznikiem jego bezpieczeństwa, choć w dużej mierze za nie odpowiada, ze względu na lepszą zazwyczaj jakość. Obecnie na rynku nie jest jednak trudno znaleźć fotelik, który spełnia normy, posiada testy potwierdzające bezpieczeństwo, a przy tym nie uderzy boleśnie w nasz budżet. 

Opinie (0)

Zobacz firmy

HASBORG producent maszyn cukierniczych

Rakszawa 508
37-111 Rakszawa

Średnia Ocena

5/5
Serwis elektronarzędzi MIKRON

Wierzbna 257A
37-500 Jarosław

Średnia Ocena

5/5
Paulina Siastała Klinika Belvedere

al. Jana Pawła II 11
27-400 Ostrowiec Świętokrzyski

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły

Rekompensaty za niewłaściwie wykonany zabieg medyczny

Rekompensaty za niewłaściwie wykonany zabieg medyczny

Rankingi fotelików samochodowych - praktyczna pomoc przy wyborze akcesoriów dla dzieci

Rankingi fotelików samochodowych - praktyczna pomoc przy wyborze akcesoriów dla dzieci

Jak wygląda zabieg wolumetrii twarzy?

Jak wygląda zabieg wolumetrii twarzy?